This is a past event

Interested in our future events? Please visit our event calendar to stay informed on events worth attending.


Events
Events

Workshop: AI in de procesindustrie

Share

De AI-revolutie binnen de procesindustrie – hoe worden we samen wereldkampioen? 

Datum: 29 januari 2026
Tijd: 12.30 – 17:30 uur
Locatie: Wageningen Universiteit & Research, Hollandseweg 1 (Leeuwenborch, gebouw 201)

Programma

De klapschaats maakte pas het verschil toen de techniek én de mindset veranderden. Hetzelfde geldt voor kunstmatige intelligentie in de procesindustrie. De technologie is er, nu is het tijd om te leren hoe we ermee winnen.

AI kan de procesindustrie efficiënter, duurzamer en veerkrachtiger maken. Maar technologie alleen is niet genoeg: de echte doorbraak komt pas als we onze manier van werken veranderen, leren vertrouwen op data en leiders met visie en achtergrondkennis deze transitie durven te sturen.

Tijdens het AI in de procesindustrie evenement, gaan we de AI-revolutie verder brengen: welke randvoorwaarden zien we binnen de revolutie, welk trainingsschema is belangrijk en wát is de klapschaats? In interactieve break-outs ontdekken we wat er nodig is om samen wereldkampioen te worden – en AI echt onderdeel te laten zijn van besluitvorming, procesverbetering en cultuur.

Dit evenement brengt industrie experts, innovators en veranderaars samen om te ontdekken hoe we van pilots naar impact gaan, en hoe het team de procesindustrie door de AI-revolutie stuurt.

Aanmelden voor AI in de Procesindustrie event

Please select a valid form

Keynote

Frans Beckers (Cirmar) vertelt over het Digitaal Product Paspoort als data drager voor de toekomst. Een interessant verhaal dat de toon zet voor de rest van het programma. Het Digitaal Product Paspoort is een concreet voorbeeld van hoe data over materialen, herkomst, energiegebruik en recycling over de keten heen wordt gedeeld.

Met meer presentaties van

Simon Bootsma (Comon Invent)
In deze presentatie maak je kennis met een AI-technologie die verder gaat dan efficiëntie alleen. Simon Bootsma laat zien hoe hun oplossing bijdraagt aan een veiligere industrie én gemeenschap.

Henk Roelevink (HAI)
Operators werken nog vaak op hun eigen manier, terwijl data-analyse inmiddels haarscherp kan adviseren wat de beste aanpak is. Waarom is het dan zo lastig om die inzichten te omarmen?

Pablo Morales (WUR)
Tijdens deze presentatie deelt Pablo de sociaal-wetenschappelijke aspecten van het gebruik van AI (de “klapschaats”) in de procesindustrie a.d.h.v. data uit het M4M en EBI project. Wat voegt deze slimme technologie toe aan de technische innovatie? En welke rol krijgt de mens dan nog?

Tijdschema AI event

12.30 – 13.00 uur inloop met koffie/thee
13.00 – 14.15 uur keynote en presentaties
14:15 – 14:45 uur pauze
14.45 – 16.00 uur inhoudelijke groepsopdrachten
16.00 – 16.30 uur plenaire afsluiting en discussie
16.30 – 17.30 uur borrel

Vragen over het event?

Neem contact op met Marta Konopinska: marta.konopinska@ispt.eu